Saugios ir efektyvios laikinos gyvenamosios patalpos, skirtos Björkhöjdens vėjo jėgainės statyboms Lungsjön

„RAMIRENT“ YRA DINAMIŠKAS PARTNERIS, KURIS KLAUSOSI KLIENTO“, – sako Li Olsson, „ISS Camp Lungsjön“ teritorijos vadovė

Užduotis

„Siemens“ rengėsi pradėti vieną iš didžiausių vėjo jėgainių statybos projektų Švedijoje. Jiems reikėjo laikino apgyvendinimo patalpų ir sprendimo, kuris taip pat galėtų suteikti maitinimo ir kitas būtinas paslaugas visiems projekto darbuotojams visu 22 mėnesių trukmės projekto įgyvendinimo laikotarpiu. Konkretūs reikalavimai sudarė laikiną apgyvendinimą 80-čiai žmonių ir virtuvės bei valgyklos patalpas su galimybe tiekti pusryčius, pietus ir vakarienę iki 130 žmonių.

„ISS Facility Services“ susisiekė su „Ramirent“ ir paprašė suprojektuoti ir pateikti dviejų aukštų gyvenamųjų patalpų modulio sprendimą, atitinkantį aukštus panaudojimo ir saugos reikalavimus, ir valgyklą, atitinkančią Švedijos aplinkosaugos bei ES reikalavimus.

Iššūkiai

Modulių statyba ir įrengimas vyktų šalčiausiais žiemos mėnesiais Švedijoje. Kitas iššūkis buvo tas, kad vėjo jėgainių parko teritorija yra atokioje vietovėje, gerokai nutolusioje nuo bet kurio didesnio miesto. Sprendimas turėjo pasiūlyti ne tik apgyvendinimo patalpas, bet ir patogumą, pavyzdžiui, interneto ir televizijos jungtis.

Kaip ir daugelio laikinos erdvės projektų atveju, nustatytas įrengimo terminas buvo trumpas. Visas sprendimas buvo suprojektuotas ir įgyvendintas vos per tris mėnesius.

Sprendimas

„Ramirent“ suprojektavo ir įrengė 44 gyvenamųjų patalpų modulius dviem aukštais ir penkis specialius modulius, kurie apėmė laikiną virtuvę ir valgyklą. Buvo reikalinga speciali platforma, kad modulius būtų galima įrengti saugiai ir efektyviai.

Laikini moduliai atitinka visus saugos reikalavimus, įskaitant evakuacijos kelius ir priešgaisrines signalizacijas. Kiekviename modulyje yra priešgaisrinių priemonių skyrelis, o kiekviename kambaryje yra dušas, tualetas ir interneto bei televizijos jungtys. Virtuvės ir valgyklos moduliai yra aukščiausios kokybės ir atitinka aplinkosaugos reikalavimus, įskaitant riebalų atskyrimo, vėdinimo ir šaldymo sistemas.

Sėkmės veiksniai

Pagrindinės priežastys, kodėl „Ramirent“ laimėjo šią užduotį ir įgyvendino ją pagal visus kliento reikalavimus, yra tai, kad ji supranta kliento poreikius, bendrovės įrengimo kokybė itin aukšta, taip pat „Ramirent“ gebėjimas pateikti sprendimą, kuris atitinka visus saugos, sveikatos ir aplinkosaugos reikalavimus.

„Laikinai apgyvendinant žmones atokioje vietovėje ilgesniam laikui reikia, kad patalpose būtų suteikta keletas patogumų. Ljungsön kaip patogumus įtraukė visiškai apstatytą virtuvę ir valgyklą, sporto salę, parduotuvę ir puikiai veikiančias interneto ir televizijos jungtis“, – sako Magnus Kjellin.

Nauda klientui

„Siemens“ gavo tai, ko siekė:

  1. Laikinas sprendimas yra tiek saugus, tiek patogus naudoti.
  2. Modulinis sprendimas yra lankstus ir jį galima pritaikyti pagal konkrečius poreikius.
  3. „Ramirent“ sprendimas atitinka visus standartus ir teisinius reikalavimus.
  4. Naudojant „Ramirent“ sprendimą tausojama energija ir sąnaudos.
  5. „Ramirent“ sprendimas buvo pateiktas pagal sutartą tvarkaraštį netgi sudėtingomis žiemos sąlygomis.

„Savo klientui sugebėjome suteikti aukštą paslaugų kokybę. „Ramirent“ pažinojome iš anksčiau ir matėme, kad jie daug ko išmoko iš ankstesnių projektų ir savo pasiūlymą parengė taip, kad jis atitiktų mūsų kliento lūkesčius“, – sako Li Olsson, „ISS Camp Lungsjön“ teritorijos vadovė.

„ISS Group“ įsteigta 1901 m. Kopenhagoje ir išaugo iki vienos didžiausių pasaulyje patalpų paslaugų teikimo bendrovių. 2014 m. ISS pajamos pasauliniu mastu sudarė 74,1 mlrd. DKK ir ji turėjo 510 000 darbuotojų ir vykdė veiklą daugiau kaip 50-yje šalių, aptarnaudama tūkstančius tiek viešojo, tiek privačiojo sektoriaus klientų.